loader image

Grafika Komputerowa

Gramy w szachy

Opis

Naszym zadaniem było wykonanie projektu graficznego portalu edukacyjnego do nauki gry w szachy. Głównym zamysłem projektu było stworzenie oprawy graficznej przystosowanej dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Pomysł klienta zakładał stronę z szachownicą w centrum ekranu, oraz widocznym i rozwijanym menu ustawionym z boku ekranu.

Klient

Gramy w szachy

Branża

Edukacyjna

Usługa

Grafika Komputerowa

Założenie projektu

Głównym założeniem projektu było stworzenie spójności między stroną, a identyfikacją wizualną marki Imperium Filmowe. Jednocześnie pomysłem klienta było, by strona była czytelna i kontrastowa, oraz by zachęcała klienta do zakupienia jego usług. Zamysłem klienta było również stworzenie portfolio, które ukazywałoby jego produkcje filmowe w jak najbardziej atrakcyjny sposób.

Rozwiązanie problemów

Kolory których użyto do stworzenia projektu były:
żółty (RGB: #FFDD53)
niebieski (RGB: #7983B3)
jasny zółty (RGB: #FFFAE7)
Dzięki temu strona jest kolorowa i jest przystosowana do dzieci w wieku szkolnym. Jednocześnie kolory pasują do siebie i zgrywają się idealnie na całej stronie. Odwzorowują one również logo firmy Gramy w szachy. Dzięki temu całość jest spójna i przemyślana. Głównym punktem jest szachownica, dzięki czemu najważniejsza część strony jest w centralnym położeniu. Strona jest prosta i elementy na niej są na tyle duże, że łatwo każdemu się jest na niej odnaleźć.

Zobacz galerię zdjęć z projektu graficznego

Edukacyjna strona szachowa dla dzieci i młodzieży.

Teraz czas na Ciebie

Skontaktuj się z nami już teraz!